Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye, Ziraat Mühendisleri Odası Eğitim Protokolü İmzaladı

Protokol, Esri Türkiye CEO’su Barış Uz ve Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Güngör tarafından imzalandı.

05/10/2018

Protokol kapsamında, Ziraat Mühendisleri Odası Üyeleri’ne verilecek eğitimlerin kasım ayında başlaması planlanıyor. İlk etapta Ankara’da başlayacak eğitimler, üye taleplerinin değerlendirilmesinden sonra, İstanbul, İzmir, Bursa ve diğer illerde de gerçekleştirilebilecek. Bireysel eğitim ve sertifikaların öneminden bahseden Güngör, özel sektörün kalifiye eleman arayışında olduğunu, o nedenle gençlerin ArcGIS sertifikası almalarının iş ararken ya da kendi işlerini kurmak istediklerinde büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Bayramin de ArcGIS sertifikasını gençler için altın bilezik olarak tanımladı.

Esri Türkiye’de verilen eğitimlerin, Esri tarafından getirilen yeniliklere göre sürekli güncellendiğini vurgulayan Barış Uz, ArcGIS eğitimlerinin önemini bildiklerini, bu sorumlulukla bu protokollere imza attıklarını, donanımlı CBS uzmanlarının yetişmesinin ülkemiz istihdamı açısından olduğu kadar, ihracatta da çok önemli olduğunu söyledi. Dünyaya açılmak isteyen Türk girişimcilerin, dünya çapında kabul görmüş bir platforma yapacakları yatırımın kendilerine sağlayacağı avantaja da dikkat çekerek, özellikle startup firmalara verilen destekler için de tüm odalarla yakın çalışma yapmak istediklerini vurguladı.

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar