Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye, VII. Uzal-CBS Sempozyumu'ndaydı

VII.’si düzenlenen Uzal CBS 2018 Sempozyumu Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşti. Sempozyuma Esri Türkiye Altın sponsor olarak katılım sağladı.

21/09/2018

Uzaktan algılama ve CBS’nin ve bu iki teknolojinin kombinasyonunun temel alındığı UZAL-CBS Sempozyumu iki yılda bir farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Her gün 3 farklı salonda, 15 farklı oturum yapılan sempozyumda üç gün boyunca çok sayıda kamu, özel sektör, akademisyen, öğrenci ve CBS ilgilileri ağırlandı. 

Sempozyum’un açılış konuşmasını, Ohio Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Alper Yılmaz gerçekleştirdi. Ardından kürsüye çıkan Esri Türkiye Eğitim Sektörü Lideri Deniz Köfter ve Ankara Teknik Satış Ekibi Lideri Emre Biçer, Esri Türkiye eğitim takvimi ve Esri platformu hakkında bilgi verdiler. Sempozyumda; coğrafi veri yönetimi ve mevzuatları, hidroloji ve jeoloji uygulamaları, orman ve tarım uygulamaları, görüntü işleme ve sınıflandırma, uzaktan algılama ve 3 Boyutlu Modelleme, CBS uygulamaları ve afet yönetimi gibi birçok konuda oturumlar düzenlendi.

Esri Türkiye satış ve eğitim ekibi de standında kamu, özel sektör ve öğrenci gruplarından ziyaretçilerle bir araya gelerek, ArcGIS çözüm ve eğitimleri hakkında bilgi verdi. ArcGIS eğitimleri akademisyen ve öğrenciler tarafından en çok ilgi gösterilen konulardan biri oldu. Standımızı ziyaret eden akademisyenlerimiz, öğrencileri için ArcGIS platformunu bilerek mezun olmanın önemini bildiklerini belirterek. Mezun olduktan sonra iş imkanları ve proje çalışmaları sırasında bu platformun onları bir adım öne taşıdığını ve bu nedenle eğitimleri sırasında onları bu konuda teşvik ettiklerini belirttiler. Daha çok öğrencinin ArcGIS eğitimi alabilmesi için uğraştıklarını belirten Köfter de; uzun süredir eğitim ücretlerinde kur sabitlemeye gittiklerini belirterek, değişen kurdan bu nedenle etkilenmediklerini, hem Ankara hem de İstanbul’da devam eden eğitimlere yoğun bir talep olduğunu belirtti.

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar