Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye, Microsoft Teknoloji Zirvesi'nde

Yeni teknolojik gelişmeleri takip etmek isteyen kurum ve kişiler, Microsoft Teknoloji Zirvesinde buluştu.

22/02/2018

Bu yıl 5. kez düzenlenen zirve, 21 Şubat Çarşamba günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede Microsoft Yapay Zeka Araştırma Birimi Kıdemli Araştırmacısı Ece Kamar da konuşmacı olarak katıldı.

CEO’ların dijital dönüşüm stratejilerini paylaştığı zirvede öne çıkan konu başlıkları; Yapay Zeka, Blockchain, Sanal Gerçeklik ve Siber Güvenlik oldu. Uzman konuşmacılar bu alandaki yeni teknolojiler hakkında bilgilendirme yaparken, katılımcılar Microsoft Teknoloji Deneyim Merkezi'nde bu teknolojileri deneyimleme fırsatı yakaladılar.

Esri Türkiye, zirveye Altın Sponsor olarak katıldı. Esri Türkiye İstanbul Satış Müdürü Serhat Özeren de etkinlikte “Perakende Sektöründe Konumun Gücü ile Tanışın” başlıklı bir konuşma yaparak Esri ürünlerini ve yenilikçi çözümlerini paylaştı.   

Özeren konuşmasını; Dijital Yaşam, Konumun Gücü, Esri Ürün ve Çözümleri ile Microsoft ve Esri başlıkları altında gerçekleştirdi. Ülkemizde ve dünyada gittikçe önem kazanan dijital platformun önemine değinen Özeren, sosyal medyada her gün 25 milyon insanın konumunu paylaştığına, 29,2 milyon kişinin çevrimiçi alışveriş yaptığına ve ülkemizde 2015 verilerine göre mobil bankacılık kullanım oranının %65 olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle kurumlar ve firmaların da gelişen dijital teknolojiyi yakalanmasının önemli olduğunu belirten Özeren, Esri ürünleri ile bu entegrasyonun nasıl sağlanacağına dair örnekler verdi. Canlı trafik bilgisi, tüketici harcamaları, medya alışkanlıkları, pazar potansiyelleri, rekabet, dolaşım, demografi, CRM verisi, hava durumu vb  birçok alanda Esri ürünlerinin çözümlerini zirve katılımcılarıyla paylaştı.

Her sene yaklaşık 2000 kişinin katıldığı etkinliğe bu yıl da ilgi büyük oldu.

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar