Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması 2018 Sonuçlandı

Uzun ve eğlenceli bir sürecin ardından, 7 Nisan 2018’de Esri Türkiye Merkez ofisinde yapılan finaller sonucunda, Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması kazananı belli oldu.

09/04/2018

Cumartesi günü Esri Türkiye ofisinde bir araya gelen finalistler oldukça heyecanlıydı. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Buket Ayşegül Özbakır’ın jüri başkanlığını yaptığı yarışmaya, Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrenciler, 9 proje ile katıldı. Akademik alandan diğer jüri üyeliğini ise Hacettepe Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Berk Anbaroğlu yaptı. Esri Türkiye’den jüriye ve karara katkı sağlayan üyeler, Esri Türkiye CEO’su Barış Uz, Esri Türkiye kurucu ortağı Mehmet Tankut, Esri Türkiye Teknoloji Direktörü Enver Pekcan ve Esri Türkiye Teknik ve Eğitim birimi çalışanları oluşturdu.

Yarışmada heyecanla beklenen oy sayımı bugün (9 Nisan) gerçekleşti. Yarışma jürisi tarafından, Esri Türkiye ekibi ile birlikte San Diego’ya gitmek üzere, “Eskişehir İli Mevcut Yeşil Alanlar ve Yeşil Altyapı Sisteminin Kurgusununu Oluşturulması” projesi ve sunumuyla, Kürşat Aksoy seçildi.

Kazanan projenin yanı sıra, Jüri tarafından yapılan değerlendirilmede, “Brucella ve Amipli Dizanteri Hastalıklarının Konya İli Analizi” başlıklı projesi ile Yasin Dursun ve Halil Akyüz

ve “Salda Kayak Merkezi Çığ Risk Değerlendirmesi” başlıklı projesi ile Bersu Ayruş, takdire layık görüldüler.

Jüri tarafından yapılan değerlendirmede, yarışma içeriği ve hedef çıktıları değerlendirildiğinde, Recep Köksal’ın “Esri Ürünleri Kullanarak Bir Oyun Oluşturmak” adlı projesi ve Merve Ersoy Mirici’nin “Küresel İklim Değişikliği Çerçevesinde Doğu Akdeniz Bölgesi Ekosistem Hizmetlerinin Karbon Temelli Modellemesi” projesi oylama dışı bırakıldı. Her iki proje sahibi ile daha sonra iletişime geçilerek, Esri Türkiye tarafından nasıl destek verilebileceği ve nasıl bir iş birliği yapılabileceği değerlendirilecektir. Detaylı ve derin çalışmaları dolayısıyla, Recep Köksal ve Merve Ersoy Mirici’yi tekrar kutluyoruz.

Kazananın San Diego’ya gideceği yarışmada, aslında ödüller bununla sınırlı değildi. Tüm finalist gruplar içinde yer alan katılımcılara, 1 yıllık Kişisel Kullanım (Personal Use) lisansı ve Esri Türkiye tarafından verilen Giriş ve -İleri Düzey eğitimler hediye edilmiştir.  Bunlara ek olarak, Jüri tarafından takdire layık görülen projelere hediye çeki verilmiştir. Hediye çekleri takdire layık görülen proje sahiplerine iletilecektir.

Tüm proje sahipleri, Esri Türkiye tarafından yapılacak olan kullanıcı konferansında, kendileri için ayrılan özel alanda projelerini ve posterlerini sunma olanağına sahip olacaklar ve deneyimlerini Esri kullanıcılarıyla paylaşabilecekler. Esri Türkiye ailesi olarak, yarışmamıza katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar