Haberler ve Duyurular

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'ndeydik

Bu sene 4’üncü kez düzenlenen WICS’17 (Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi), Ankara’da Sheraton Otel’de gerçekleşti.

25/12/2017

Akıllı Şehirler Zirvesi’nde; belediyelerin, şehirleri daha akıllı uygulamalarla yönetebilmesi, hizmet kalitesini, çalışan verimliliğini arttırabilmesi ve tasarrufu sağlayabilmesi için çözümlere yer verildi. Kent liderleri, hükümet yetkilileri, akademisyenler, kentsel servis sağlayıcıları ve şehir geliştirme uzmanları bir araya gelerek yarınların akıllı şehirlerini uygulamak için deneyimlerini, akıllı düşüncelerini ve en iyi uygulamalarını paylaştılar. Zirvede, sürekli gelişen bölgelerin, iletişim teknolojilerine ve bu teknolojilere uyumlarının ihtiyacın yanı sıra zorunluluk olması gerektiği, verilerin toparlanması, işlenmesi ve çözümlenmesi noktasında da “Akıllı Şehir Uygulamalarının” önemi vurgulandı.

Uluslararası platformu bir araya getiren Akıllı Şehirler Zirvesi’ne stant açarak destek olan Esri Türkiye ekibi de, Esri’nin Akıllı Şehirler konusundaki çözümlerini katılımcılarla paylaştılar. Esri teknolojisindeki son yenilikler ve ürünlerin beklendiği gibi yoğun ilgi görmesinin yanı sıra, özellikle yerel yönetimlere hızlı kazanım sağlayan, Akıllı Şehirlerin vazgeçilmez unsurlarını bir araya getirerek entegre çalışma imkanı veren yeni ürünümüz ArcGIS Hub ile ilgilenen çok sayıda katılımcı oldu.

Uluslararası etkinliğe, Romanya Belediye Başkanı Emil Boc, Ukrayna Dnipro Belediye Yardımcısı Jaanika Merilo, Almanya Şehir Planlama Departmanı Başkanı Hilmar Von Lojewski ve ülkemizden de çok sayıda mevkidaşları katıldı.

Zirve sırasında, Bloomberg HT televizyonunda canlı yayınlanan “Çıkış Yolu” programına katılan Esri Türkiye CEO’su Barış Uz, Esri’nin “Akıllı Topluluklar” yaklaşımını ve bu konuda ortaya koyduğu vizyonu paylaştı. Her konuda olduğu gibi, Akıllı Topluluklar konusunda da farklı, sosyal ve çoğunluğu bir araya getirici bir yaklaşım sergileyen Esri’nin, Akıllı Topluluklar yaklaşımı da büyük beğeni kazandı. Program sonrasında bir de röportaja katılan Barış Uz, bu tür etkinliklerin süresinin artmasını ve üst düzey katılımcı profilinin devamını beklediklerini de sözlerine ekledi.

WICS’17 etkinliğinden bazı kareler:

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar