Sıkça Sorulan Sorular

 

1. ArcGIS ve ürünleri hakkında kendimi geliştirmek için ne yapmam gerekli?

ArcGIS ürün ailesi modül bazlı çalışan bir sisteme sahiptir. Dolayısıyla hangi alanda çalışıyorsanız, o alana hitap eden bir modülün eğitimini alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin 3 boyutlu veriler ile çalışacaksanız 3D Analyst modülünün, verileriniz üzerinde detaylı istatistiki yorumlama ve analizler gerçekleştirmek istiyorsanız Geostatistical Analyst modülünün eğitimini almalısınız.

 

2. Eğitim takviminizi göremiyorum, nasıl bilgi sahibi olabilirim?

Esri Türkiye olarak eğitimlerimizi gelen talepler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Eğitim merkezimizin bulunduğu Ankara’da bir eğitim gerçekleşmesi için en az 5, Ankara dışı bir eğitim gerçekleşebilmesi için en az 10 kişilik bir katılımın sağlanması gerekmektedir.

 

3. ArcGIS for Desktop Giriş Eğitimi’ne katıldım. İleri seviye eğitimlerden hangi eğitimi almalıyım?

Meslek dalınız veya çalıştığınız alana göre, Esri’nin çözüm ve modüllerini inceleyerek size hitap eden ve isteklerinize cevap verebilecek ürünler üzerine eğitimlerinize devam edebilirsiniz.

 

4. Eğitim başvurusu gerçekleştirdim fakat henüz bir geri dönüş almadım.

Eğitimlerimiz belirli bir takvime göre gerçekleşmediğinden, gerçekleşmesi muhtemel eğitimlerden en az 2 hafta önce katılım durumunuzu öğrenebilmek adına sizinle iletişime geçiyoruz. Dolayısıyla henüz bir geri dönüş almamış olmanız, gerçekleşmesi muhtemel bir eğitimin planlanmadığının göstergesidir.

 

5. Eğitim sonunda bir sertifika alınıyor mu?

Alınan eğitim ile ilgili olarak, eğitim sonunda bir sınav gerçekleştiriyoruz. Bu sınavdan 70 ve üzeri puan alanlar Sertifika, 70 puan altında alanlar ise Katılım Belgesi almaya hak kazanmaktadır.

 

6. Eğitimlerde devamsızlık hakkı var mıdır?

5 günlük eğitimlerimizde zorunlu durumlarda geçerli olmak üzere 1(bir) gün devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. 5 günden daha az süren eğitimlerde devamsızlık hakkı yoktur.

 

7. Herhangi bir ArcGIS eğitimi almadım fakat aktif olarak kullanmaktayım. İleri seviye eğitimlere katılabilir miyim?

Bu gibi durumlarda sizinle doğrudan iletişime geçerek seviyenize uygun bir eğitim programı öneriyoruz.